Wiosenna moda - rewolucja w twoim stylu.

By 15:51:00
Często narzekamy, że nie mamy się w co ubrać, pomimo 
faktu, że nasza szafa pęka w szwach. Nie ma się co dziwić, im więcej mamy, tym trudniej się na coś zdecydować. Niejednokrotnie nawet nie pamiętamy co w niej mamy. Z takiego chaosu na pewno nie wyjdzie nic dobrego.

Zawsze myślałem, że im więcej będę miał, tym lepiej i fajniej - bo przecież ciągle będę mógł chodzić w czymś innym. Teraz zdaje sobie sprawę z tego, że to pułapka na samego siebie. Żebyśmy mogli wybrać coś sensownego, potrzebna jest nam do tego przestrzeń, a nie góra w połowie niepotrzebnych rzeczy. Ciasno upakowana szafa to często bastion nie do zdobycia i zanim skończysz toczyć walkę ze złośliwie strzegącymi ubrań półkami i wieszakami masz już dość. Zakładasz to, co uda Ci się wyrwać.


Z przypadkowo dobranych ubrań nie będziemy w stanie wyczarować czegoś zaskakującego - a przecież na taki efekt liczy każdy z nas. Im mniej ubrań w naszej garderobie, tym lepiej, ponieważ w szybszy sposób jesteśmy w stanie poradzić sobie  z doborem właściwego outfit-u. Naszą szafę musimy zacząć segregować od rzeczy najpotrzebniejszych, aż po te, w których praktycznie nie chodzimy. Po drodze na pewno natrafimy na podarte ubrania, bądź tak brudne, że nie poradzi sobie z nimi żaden odplamiacz - te wrzucamy do kosza.A co z tymi, których nie używaliśmy od dawna? Bardzo często myślimy: “ a, założę to później” , “jeszcze się przyda” - błąd! W 99% już nigdy nie założymy takiego ubrania. Jeżeli szkoda Ci wyrzucić, po prostu daj koleżance czy koledze, a oni na pewno będą zadowoleni. Ty będziesz mieć czyste sumienie, że nie wyrzuciłeś dobrej rzeczy. Najtrudniej jest się przełamać, ale z czasem zauważysz, że wejdzie Ci to w nawyk, a Twój ubraniowo-szafowy chaos zamieni się w przyjemną harmonię. 


Pozbywając się wielu niepotrzebnych i niezadowalających nas rzeczy zyskujemy bardzo wiele. Nie tylko cenny w dzisiejszych czasach czas, ale także większą swobodę i komfort psychiczny. W przyszłości będzie to również oszczędność finansowa, bo na kolejną upatrzoną rzecz w sklepie będziemy patrzeć przez pryzmat użyteczności - czy aby na pewno nie skończy jak ta, której się pozbyliśmy, czyli kolejna zapchaj-szafa.Buty z Deichmann znajdziecie TUTAJ
Kurtka ZARA
Zobacz także

1 komentarze

  1. Fajny look. coś jak fuzja sportu z elegancją :). Zamiast eleganckich półbutów wybrałabym jednak markowe buty sportowe np. NB, czy adidaski:)

    OdpowiedzUsuń

Napisz co myślisz...