Bądź bezpieczny! W domu i poza nim!

By 15:25:00


Z roku na rok technologia idzie coraz bardziej do przodu. Elektronika już nie tylko jest po to, by dostarczać rozrywki, ułatwiać życie, ale także o nas dbać. Jednym z elementów takiego dbania jest zapewnienie bezpieczeństwa, poprzez monitorowanie w domu, ale także  poza nim. Szybkość komunikacji i przesyłania informacji również jest coraz bardziej ekspresowa. W przypadku przekazywania wiadomości w sytuacjach kryzysowych, najczęściej potrzeba natychmiastowej rekacji. Zapraszam na dzisiejszy post - przedstawię produkty, które pozwolą poczuć się bezpiecznie i zapewnią spokój twoim bliskim w trosce o Ciebie. 


Pierwszym innowacyjnym produktem z serii Smart Home od firmy Ferguson, jaki chcę wam pokazać, jest kamera Smart EYE 200 IP Cam, w której po prostu się zakochałem! Jestem zachwycony przede wszystkim jej funkcjami, ale design również idealnie pasuje do mojego mieszkania. O co tu chodzi? Jest to mój domowy monitoring. Nie jest to zwykła kamera rejestrująca obraz, który można przejrzeć po powrocie do domu - chociaż jest również taka możliwość dzięki wbudowanej pamięci 128GB. To dlaczego tak bardzo zachwyca mnie ten sprzęt? Bo mogę być na drugim końcu świata i widzieć w swoim smartfonie wszystko, co dzieje się w zasięgu oka mojej kamery!


Umożliwia to aplikacja, którą można zainstalować w kilka sekund zarówno na system iOS, jak i Android. Kamera, jak wspomniałem, posiada możliwość rejestracji obrazu, ale także - jeżeli zauważymy na bieżąco, że niepowołana osoba krząta się po naszym domu, możemy uruchomić opcję mikrofonu! I niespodzianka - głośnik wbudowany w kamerę umożliwia porozumienie sie z kimś po drugiej stronie. Dla mnie to nie tylko świetna i bezpieczna opcja, ale także frajda i zabawa.


Podłączenie jest banalnie proste. Jeżeli masz w domu router Wi-Fi, potrzebujesz jedynie prądu. Ustawienie również jest bardzo intuicyjne. Po zainstalowaniu aplikacji wyszukujesz kamerę poprzez podłączenie swojego telefonu i kamery do jednego źródła sygnału wifi; podajesz hasło dostępowe wifi dla kamery i gotowe! Jakość obrazu również jest regulowana - od słabe,j aż po full hd 1080. Sterowanie kamerą w lewo, prawo, górę i dół również możliwa jest na odległość, co daje zasięg 360 stopni przy monitorowaniu pomieszczenia.


Kamera dostępna -> TUTAJKolejnym produktem, który mnie zachwycił, jest gwizdek Smart Whistle - również od firmy Ferguson. Rolą tego sprzętu jest zapewnienie bezpieczeństwa, ale nie tylko. Gwizdek nosimy zawsze przy sobie, a on monitoruje nasze położenie. Dodatkowym elementem jest przycisk alarmowy. W momencie przyciśnięcia (przez 2 sekundy) przycisku lub zagwizadania w gwizdek, nasi bliscy dostają sms lub powiadomienie w aplikacji o tym, że jesteśmy w sytuacji zagrożenia i wzywamy pomocy. W powiadomieniu zawarta jest informacja o dokładnym położeniu gwizdka. 


Wszystko programuje się w aplikacji, którą można pobrać na iOS oraz Android. Ustawienie trwa dosłownie minutę - sprzęt od razu jest gotowy do działania. Listę kontaktów - kogo chcemy powiadomić w trakcie niebezpieczeństwa, ustalamy sami. Uważam, że ten produkt jest niezbędny każdemu, bo poczucie bezpieczeństwa to największa wartość, którą należy chronić. Polecam przypięcie gwizdka do torby lub portfela. Może być to również element garderoby, który zawsze mamy ze sobą, aby nigdy nie wychodzić z domu bez gwizdka.


Gwizdek wizualnie prezentuje się wyśmienicie! Jest wykonany z bardzo przyjemnego w dotyku tworzywa  i ma gustowny mały guziczek. Przewieszka, która jest tak rozciągliwa, że wytrzymuje aż 6 kg udźwigu, także idealnie nadaje się do damskich torebek. Gwizdek dostępny -> TUTAJ

Sprzęty to nie tylko bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, ale także frajda dla każdego gadżeciarza. W XXI wieku nie tylko powinniśmy korzystać z dobrodziejstw techniki do rozrywki, ale także takich, które mogą ułatwić życie i zadbać o nasze bezpieczeństwo. Marka Ferguson wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wymagających klientów, serwując wysokiej jakości produkty w bardzo korzystnej cenie. Produkty posiadają bardzo przejrzyste instrukcje, które zawierają więcej niezbędnych informacji. Polecam wszystkim!!! Jak się w nich zakochałem <3

Wszystkie produkty dostępne -> TUTAJ


Zobacz także

6 komentarze

 1. ciekawe urządzenia

  http://iamemilia.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Super wpis :) Pierwszy raz jestem na twoim blogu ale chyba będę tu wracać częściej, bardzo podoba mi się twój styl :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z wyglądu gadżet dość zabawny:)

  OdpowiedzUsuń
 4. przydałby mi się taki gadżet

  OdpowiedzUsuń
 5. Super wpis :) przydałby mi się taki gadżet

  OdpowiedzUsuń

Napisz co myślisz...