Zawsze modne t-shirty - wybierz najlepszy dla siebie - piekuo.com

By 13:39:00


T-shirt towarzyszy nam na każdym kroku, nie ma osoby na ziemi która nie miałaby chociaż zwykłego
t-shirta w swojej szafie. Skąd się wzięły ? Nazwa pochodzi oczywiście od samego shirt czyli koszuli, ale
przedimek T oznacza jego kształt, czyli krótkie rękawki. Dawniej t-shirt był tylko i wyłącznie bielizną (podkoszulkiem), a nie wierzchnim ubraniem, które się pokazywało.
Czasy się zmieniły i t-shirt odgrywa rolę wręcz kulturową - wyrażamy nim emocje i to kim jesteśmy poprzez napisy, wzory czy kolory. Koszulki dostępne są dosłownie wszędzie, nie tylko w sklepach odzieżowych, ale miejscach z pamiątkami oraz wieloma innymi rzeczami. Stały się również najpopularniejszą odzieżą reklamową. Jak wybrać dla siebie idealny t-shirt? Na to na pewno nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo kryteriów wyboru jest wiele - od okazji oraz czasów, po kolorystykę właściwą dla konkretnej osoby, typ sylwetki, temperamentu, czy indywidualny styl. 
Niby prosty element garderoby, ale w praktyce niezwykle skomplikowany, bo bardzo wyrazisty. Dobrze dobrany podkreśla i wzmacnia wszelkie walory człowieka, źle dobrany - może ośmieszyć, uwypuklić niedoskonałości, a nawet skompromitować (zwłaszcza, jeżeli ma kompletnie nieadekwatne napisy w obcym języku, którego właściciel nie rozumie, a inni tak).  
Jednym z podstawowych kryteriów wyboru T-shirta jest krój. Warto sprawdzić, w którym najlepiej się czujesz i wyglądasz, a w którym nie. To ułatwi wybory w przyszłości. A oto kilka najbardziej popularnych obecnie rodzajów / krojów t-shirtów:classic
To klasyczna koszulka, która ma prosty krój oraz standardową długość - za pasek. Nie wyróżnia się niczym szczególnym, chyba że nadrukiem, bądź napisem. Jest to najbardziej popularna wersja koszulek, która dawniej pełniła funkcje bielizny. Możemy dostać ją dosłownie wszędzie.
 longleeve
Tak jak w przypadku wersji klasycznej, krój bluzki jest prosty, długość także. Ten rodzaj charakteryzuje się jedynie długimi rękawami. Nie zawsze jest traktowany jak tradycyjny t-shirt, lecz wpisuje się go właśnie w tę część garderoby. Często używany w odzieży sportowej.
 long fit
Ten rodzaj koszulki może być już bardziej fantazyjny. Jak sama nazwa wskazuje, jest to t-shirt, który charakteryzuje się znacznie większą długością - zazwyczaj do połowy ud. Bardzo popularny jest w modzie ulicznej i coraz bardziej w modzie codziennej. Często, poza swoim klasycznym wyglądem, charakteryzuje się konkretnym krojem bądź zdobieniami. 
oversize
Jest to klasyczna wersja t-shirtu (najczęściej), jednak jest znacznie większy. Zdobywa teraz coraz większą popularność. Proporcje nie są zachowane, krój sprawia, że koszulka wygląda tak, jakby była za duża o kilka rozmiarów. Szwy są przesunięte znaczniej dalej niż powinny. Występuje rownież w formie long fit. 
 slim fit
To klasczyny t-shirt, jednak skrojony tak, aby maksymalnie przylegał do ciała. Bardzo popularny w modzie włoskiej, gdzie spotykany jest głównie taki krój bluzek. Często używany w odzieży sportowej w postaci klasycznej lub longsleeve.

Na sobie mam piekielny t-shirt od www.piekuo.com . Posiadają stale poszerzającą się ofertę świetnych koszulek. Obok ich wzorów nikt nie przejdzie obojętny - zachęcam do zapoznania się z ich ofertą!Zobacz także

1 komentarze

  1. hm... wielu rzeczach się zgodzę. Uwielbiam jeszcze koszulki kroju męskiego . Ja noszę je praktycznie codziennie, ale używam ten koszul tych wyjściowych jak i tych normalnych. Gdzie można Ciebie teraz spotkać?

    OdpowiedzUsuń

Napisz co myślisz...