#ModoweWpadki - znajdź jesienną inspirację. Pora na bluzy i swetry.

By 11:52:00


Jesień równa się pogodzie, której nie da się przewidzieć - ubranie powinno być do niej dobrze przygotowane. Każdy z nas na pewno posiada swoją ulubioną i do tego ciepła rzecz na jesień. Ja stawiam przede wszystkim na bluzy oraz, sporadycznie, na swetry - ale tylko te rozpinane. O ile bawełniane bluzy dają mi komfort nie przegrzania się, tak wełniane lub ze sztucznych materiałów swetry zachowują się różnie, stąd zupełnie nie ryzykuję używania ich w pełnym, nie rozpinanym wydaniu. Przegrzanie jest gorsze dla odporności organizmu niż wychłodzenie.Niestety, bluzy i swetry często zniekształcają sylwetkę i nie wyglądamy w nich tak dobrze, jakbyśmy chcieli. Czy jest na to rada? Po pierwsze, warto zwracać uwagę na materiał i jego fakturę. Gładkie ubrania są ładne i eleganckie, pasują też na wiele okazji, ale uwidaczniają też nasze niedoskonałości - no, może prócz gładkiej czerni. W tym przypadku może uratować nas albo dobry, dopasowany do sylwetki krój danej rzecz, albo po prostu rezygnacja na korzyść jakiejś faktury bądź wzoru, który poprawi całą sytuację.


 Bluzy i swetry to dość uniwersalne ubrania, pasują zarówno na eleganckie okazje, jak i codzienny użytek. Najważniejszą funkcją takich ubrań jest ciepło jakie dają. Często używamy ich w okresie, kiedy nosimy cienkie przejściowe kurtki, a pod nie zakładamy właśnie sweter bądź bluzę. Gdy zdejmiemy już kurtkę, jest to podstawowe odzienie, które towarzyszy nam przez większość dnia.Wydaje mi się, że Polacy mają duże upodobanie do takiego rozwiązania nie tylko z uwagi na klimat, ale przyzwyczajenie i wygodę.Bluzy to nie tylko młodzieżowy styl, ale także wyjście naprzeciw stereotypom. Obecnie do wyboru jest mnóstwo fantastycznych wzorów, które mają sznsę dodadać nam oryginalności. Różne kroje, łączenia materiałów, naszywki, nadruki i długości sprawią, że naprawdę można kombinować i stworzyć dość ciekawy outfit. Ze swetrami jest na odwrót. Przez długi czas bardziej kojarzyły się z modą dla dojrzalszych pań, ale teraz widać dość duży przełom nie tylko ze względu na płeć, ale przede wszystkim wiek. Mnóstwo młodych ludzi chodzi w oryginalnie skrojonych swetrach. Jak wybrać najlepszą bluzę bądź sweter? Najważniejszą, a zarazem oczywistą kwestią jest materiał z którego uszyto ubrania. Powinny być jak najbardziej naturalne, dzięki czemu uzyskamy przewiewność i większy komfort. Sztuczne materiały są mniej wygodne i potrafią zadziwić - nawet najcieńsze swetry, które wydawałby się na pierwszy rzut oka bardzo przewiewne, przez zastosowanie sztucznego włókna sprawią, że mocno się spocimy. Tak samo jest w przypadku bluz. Najlepiej wybierać te bawełniane. Swetry wybieraj z wełny. Zupełnie inaczej jest w przypadku ubrań sportowych, ale to też zupełnie inna bajka.
Ważna jest również, oczywiście, wygoda - ubranie ma nam nie przeszkadzać i współgrać z naszymi codziennymi zajęciami.  Mamy się czuć w nim dobrze, atrakcyjnie i estetycznie. W końcu ubranie to nie tylko warstwa termoizolacyjna, ale także element komunikacji międzyludzkiej - forma wyrażenia siebie, swojego nastroju, preferencji stylistycznych i upodobań. Wybierz zawsze to, co ci się podoba, w czym dobrze się czujesz i w czym będzie ci ciepło na tyle, żeby się nie spocić i nie popsuć całego efektu nieświeżym zapachem ;)
Zobacz także

3 komentarze

 1. Super �� masz dużo racji. Ja jeszcze "dojrzewam" do sweterków itd.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie lubię nie rozpinanych swetrów, bluz, ponieważ one najczęściej psują fryzurę :/
  Zapraszam na --> Mój Blog

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny post. :_)

  http://bit.ly/ZarabiajNaYouTube

  OdpowiedzUsuń

Napisz co myślisz...