Jak w prosty sposób zmienić swój wizerunek i styl - piekuo.com

By 11:18:00


Bywa, że czujemy się znudzeni tym co na siebie wkładamy oraz swoim wyglądem ogólnie. Wiele podejmowanych prób zmiany nie kończy się rezultatem, na jaki liczyliśmy. Co więc powinniśmy zrobić, aby nie rozczarować się, być może kolejny raz, efektem wyboru nowego ubrania?



Podstawową kwestią jest kolor, który musi współgrać z naszą cerą, oczami i kolorem włosów. Wiele osób nie zwraca na to uwagi, czego skutkiem jest to, że nie tyle samo ubranie źle wygląda, ale kolor mocno gryzie się z ogólnym wizerunkiem i typem kolorystycznym. Osoby z bladą cerą, jasnym kolorem oczu nie powinny wybierać kolorów, które są zbyt jasne oraz zbyt jaskrawe.




Osoby z ciemniejszą karnacją i ciemniejszą oprawą oczu mogą bez zastanowienia korzystać z wszelkich jaskrawych odcieni, ale za to czerń, która teoretycznie pasuje wszystkim, może im czasem sprawić mały problem. Ludzie mają także różną cerę. Osoby z tendencją do zaczerwienień na twarzy powinny unikać właśnie czerwonego koloru i wszystkich pochodnych, jak róż, amarant, fuksja itp.




Krój ubrania również odgrywa ważną rolę w każdej stylizacji. Luźniejsze ubrania przykryją niedoskonałości, te mniej - uwidocznią. Warto jednak dobrze przeanalizować swoją sylwetkę, określić jej typ i być świadomym tego co do niej pasuje, a czego na pewno nie powinniśmy nosić.  Wzór i faktura ubrań potrafią również płatać figle. Gładkie materiały nie dają żadnego optycznego złudzenia. Tu może zadziałać kolor - jasny poszerzy sylwetkę, a czerń optycznie zmniejszy. Wzory na ubraniach też mają swoją funkcję optycznej zmiany wizerunku - im bardziej niereguralne wzory, tym szczuplejsza osoba powinna je nosić. Proste wzory, jak pasy czy krata są juz bardziej uniwersalne, jednak pionowe pasy wydłużają sylwetkę, więc dla osób szczupłych to przekleństwo, a dla tych większych, idealnie rozwiązanie. Zupełnie odwrotnie z pasami poziomymi.


Śledzenie obowiązujących trendów jest również istotne - warto wiedzieć, czy planowana stylizacja jest zgodna z nimi, rewolucyjna, czy może przestarzała. Kolory również podlegają sezonowym modom, ale to, że konkretny kolor nie będzie odpowiedni jako dominujący w całej stylizacji nie oznacza, że nie może stanowić drobnego akcentu - kwestia odpowiedniego przemycenia. Modne wzory i faktury - wszystko może być dla ciebie, jeśli odpowiednio ich użyjesz - stosownie do swojego typu kolorystycznego, typu sylwetki i temperamentu, bo to ty masz czuć się w tym dobrze. Już w poprzednim poście wspominałem o tym jak użyteczną częścią garderoby mogą być bluzy. 

Na sobie mam bluzę ze sklepu www.piekuo.com ! Ich piekielnie fajne ubrania na pewno przypadną ci do gustu, więc zajrzyj na ich stronę oraz odwiedź instagram: piekuo_com.









Zobacz także

7 komentarze

 1. Ciekawe zestawienie, trochę komiksowe :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze mówiąc, bardzo ciekawy post, dobrze jest podążać za modą i pojawiającymi się ciągle nowymi koncepcjami. Jednak dobrze jest zachować w tym wszystkim umiar. Często patrząc na ubrania można mniej więcej określić charakter danej osoby ;)
  Pozdrawiam cieplutko i zapraszam www.monshevogue.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy wpis, dużo przydatnych informacji. Warto zwrócić uwagę tak jak piszesz na kolory oraz na swoją sylwetkę, żeby wszystko dobrze do siebie dopasować.

  Zapraszam do na mój najnowzy wpis:

  http://badz-lepszym-kazdego-dnia.blogspot.com/2016/11/gdzie-sie-widzisz-za-5-lat.html

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej :)
  świetny masz styl :)
  lubię piekuo, mam jedną bluzę od nich ;) lubię też mrgugu, bardzo fajne wzory, też polecam

  pozdrawiam,
  http://inspirujace.eu/witaj

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa stylizacja i bardzo przydatne porady. Na pewno z nich skorzystam. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. swietne rady!
  btw zapraszam na mojego bloga o zyciu studenckim w roznych krajach na swiecie :) USA, UK, Holandia, Francja...to tylko poczatek :) https://brbadventures.wordpress.com/
  Kasia

  OdpowiedzUsuń

Napisz co myślisz...