Niezbędnik Twojego stylu - wybierz idealne buty i nie żałuj. - denley.pl

By 13:02:00Wybór idealnych butów może sprawić, że w jednej sekundzie twoje poczucie pewności siebie znacznie wzrośnie. W zależności od płci i rodzaju butów, efekt może być wyszczuplający, podwyższający wzrost i, oczywiście, podnoszący urok osobisty. Wiele osób na pewno ma w posiadaniu parę, bądź kilka par butów, których zakupu żałuje. Są niewygodne, trudno w nich chodzić lub po prostu nie pasują do niczego.W czasach ogromnej dostępności tanich butów zapomina się o naturalnych materiałach, które zapewniają odpowiedni przewiew, komfort użytkowania i to, że po kwadransie chodzenia stopy nie czują się jak w saunie, nie mówiąc o zapachu ;).
Materiał z którego wykonane jest obuwie to podstawowa kwestia. Jeżeli nie korzystamy z butów skórzanych, zwróćmy uwagę na wentylację - drobne dziurki, otwory, siatki, bądź po prostu wycięcia dodadzą nam komfortu.Odpowiedni rozmiar to też istotna kwestia, na którą wiele osób przymyka oko. To, że zawsze kupujemy jeden rozmiar obuwia, np 43, nie oznacza, że w każdym sklepie pod tym rozmiarem kryje się taka sama długość wkładki. Przede wszystkim należy skupić się właśnie na długości wkładki w centymetrach. W następnej kolejności dopiero sprawdźmy numerację wybranego buta dla danej długości w centymetrach. Oczywiście, wymiar to nie najważniejszy klucz do sukcesu. Jeżeli buty wykonane są z twardego materiału, lepiej wziąć takie o pół centymetra większe - będziemy czuli się w nich bardziej komfortowo i obędzie się bez odcisków. Czasem obuwie jest wykonane z materiałów, które się rozbijają, rozciągają i deformują - ja wtedy wybieram rozmiar o pół numeru mniejszy, bo wiem, że but po tygodniu stanie się większy i luźny. Jeśli nie masz pewności, czy coś takiego może się wydarzyć, spytaj sprzedawcę. Istotną kwestią jest też pora kupowania butów. Niewiele osób o tym wie, że po południu mamy większe stopy - tak, to prawda. W ciągu dnia nasze stopy delikatnie puchną i rozkurczają się naczynia krwionośne, dlatego lepiej wybrać się na zakupy obuwia w drugiej części dnia. W przypadku kupowania zimowego obuwia, zawsze zabieraj ze sobą najgrubsze skarpety jakie masz i mierz je w nich, aby później, zimową porą, nie doznać zaskoczenia :)


 Gdy już mierzysz obuwie, przespaceruj się po sklepie, sprawdź komfort oraz to, czy nic od razu nie obciera, nie ciśnie, nie przeszkadza. Przymiarka butów na siedząco to duży błąd. W zakupie butów na pierwszym miejscu powinno się skupić się na właściwym przyleganiu buta do stopy - nie może być zbyt opinający ani zbyt luźny. Należy zwracać uwagę na rozciągliwość materiałów. Stosując się do powyższych wskazówek na pewno będziesz bardziej zadowolony ze swoich zakupów - zatem, do dzieła!

Cała stylizacja pochodzi ze sklepu www.denley.pl , na sobie mam super przewiewne buty z ich kolekcji które naprawdę polecam!Na blogu denley zobaczysz również, inne propozycje stylizacji. www.blog.denley.pl
Zapraszam również na ich instagram: denleypl

Zobacz także

3 komentarze

Napisz co myślisz...