#Modowe Wpadki - jakie jeansy bedą dla Ciebie najlepsze?

By 17:16:00


Jeansy - miały swoje wzloty i upadki, w ostatnich czasach szczególnie to drugie. Mężczyźni coraz częściej porzucali je na rzecz innych rodzajów spodni - szczególnie chino. Jednak, mimo wszystko, można powiedzieć, że właśnie jeansy są spodniami nieśmiertelnymi. Pomimo tego, że z roku na rok zmieniają się ich fasony i kroje:
baggy, joggers, slim, regular, loose - każdy do nich wraca. 
Jakie rodzaje jeansów można wyróżnić?

Straight (Regural). Są ta klasyczne spodnie z prostą nogawką, zazwyczaj występują też w klasycznych kolorach. Jest to chyba najpopularniejszy model spodni na świeci. Uniwersalny, pasujący do każdego rodzaju sylwetki.

Slim  oraz slim fit. Szczególnie w ostatnich czasach panowała totalna moda na mocno dopasowane do sylwetki spodnie. Im bardziej przylegały i opinały, tym lepiej. Z reguły pasują do sylwetek szczupłych i podłużnych, jednak stały się takim fenomenem, że bez względu na sylwetkę nosił je chyba każdy.


Baggy. To hit ostatnich kilku sezonów - jeansy z obniżonym krokiem opanowały ulice. Chociaż często wyglądają nie do końca schludnie i można je nazwać spodniami z miejscem na pieluchę, przyjęły się dość dobrze. Ten model spodni został wzięty ze strojów tancerzy ulicznych. Spodnie pasują chyba do każdej sylwetki, lecz trzeba wiedzieć, że dość mocno poszerzają wizualnie, gdyż skracają optycznie nogi. Dobrze wyglądają nad osobach wysokich z długimi nogami, bądź szczupłych.


Joggery. Czasem wyglądają jak wspomniane wyżej baggy, a czasem jak klasyczne jeansy, ale wyróżnia je to, że zakończone są gumką przy kostkach. Spodnie optycznie wyszczuplają, nie są spodniami typu slim i pasują chyba do każdego rodzaju sylwetki.

Loose. Mało popularny model spodni. Jeśli je widzimy, to zazwyczaj na osobach otyłych, bądź starszych (jeśli nasi dziadkowie zdecydują się na jeansy to, posiadają właśnie ten model). Spodnie są proste, ale charakteryzują sie bardzo szeroką nogawką przy udach i wzdłuż łydki. 


Jak wybrać te najlepsze spodnie ?

Najważniejszą kwestią jest odpowiedni krój oraz rozmiar spodni i oczywiście dobór modelu, który najbardziej będzie pasował do naszej sylwetki. Bywa, że jest to dla nas wyzwanie, jednak z czasem każdy nabiera wprawy. Nie przejmuj się tym, że jeansy podczas mierzenia są obcisłe, bądź idealnie przylegają, a nawet jeśli są delikatnie przyciasne  - materiał z którego są wykonane zawsze się rozbija i spodnie stają się z czasem noszenia większe. Rodzaj i grubość materiału mają wpływ nie tylko na komfort noszenia w zależności od pogody, ale również na trwałość spodni. Te z cienkiego jeansu łatwiej się przecierają i z biegiem czasu na pewno się przetrą. Jeżeli traktujesz spodnie jako inwestycję,wybierz te z grubszej tkaniny.
Warto również pamiętać o tym, że w zależności od sytuacji, musimy wybrać odpowiedni kolor. Im więcej przebarwień, przetarć, bądź innych urozmaiceń, tym bardziej odchodzimy od klasycznego wyglądu, który może nie być akceptowany w niektórych miejscach. Najbardziej klasycznym kolorem jeansów jest jasno i ciemno niebieski. Im jesteśmy starsi, tym mniej pasują nam spodnie z obniżonym krokiem oraz z dużymi obniżonymi kieszeniami na tyle. Zaczyna to bardzo kojarzyć się z pampersem dla dorosłych...


Zobacz także

2 komentarze


  1. Całkiem niezły blog, dobrze się czytało ! Mysle, ze następne wpisy beda równie ciekawe.
    Jeśli szukasz naprawy, konfiguracji PC itp w Warszawie to zajrzyj :

    Komputery PC Urysnów

    OdpowiedzUsuń

Napisz co myślisz...