Mieszaj style i kupuj z pasją -  bądź sobą, cokolwiek by inni nie powiedzieli - H&M

By 17:33:00
Zawsze powinniśmy kupować te rzeczy, które wywołają w nas oszołomienie - przynajmniej te ubrania, za które najwięcej zapłacimy i będziemy traktowali jako inwestycje. Na rzeczy jedyne w swoim rodzaju nie warto żałować pieniędzy. Takie rzeczy rozpoznaje się w mgnieniu oka.
Mimo wszystko, powinno się wybierać ubrania ponadczasowe i takie, których nie będzie wstyd założyć za 3 czy 5 lat. Na pewno na zakupy z pasją nie będą nadawać się ostatnie krzyki mody. Jest to zazwyczaj krótkotrwała zbiorowa fascynacja, która tak szybko przeminie, jak się pojawiła. Nie mówiąc o tym, że po jakimś czasie wszyscy będą wyglądać na ulicy dosłownie tak samo. Po dokonaniu ekstrawaganckich zakupów, kolejnym etapem będzie odpowiednie dopasowanie do pozostałych, posiadanych już ubrań.Mieszanie stylu - najczęściej wychodzi tak, że rzeczy które, na pierwszy rzut oka, zupełnie do siebie nie pasują, po założeniu wyglądają razem rewelacyjnie! Najważniejszym celem mieszania stylu jest to, aby połączyć części garderoby w zaskakujący  sposób. Zaskakujące zestawienia dają wyjątkowy i oryginalny efekt. Świadczą również o wyjątkowym wyczuciu stylu. Mieszkanka stylu nie ma być też starannie przygotowaną i wystudiowaną stylizacją, a czymś co może zdziwić, zaciekawić i przy okazji będzie zupełnie oryginalne.


To, że czasem można stać się nieobliczalnym w kreowaniu własnego stylu na pewno jest lepsze od bycia przewidywalnym i harmonijnym. Nie bądź pospolity i wyróżnij się jak tylko chcesz. Takie rzeczy na pewno intrygują i stają się ciekawe - przykujesz tym wzrok innych, a może i nawet zyskasz zainteresowanie… Łamanie ogólnie panujących zasad jest fajne i pasjonujące - warto również inspirować się innymi i być w tym odważnym. Ci, na których patrzymy, też jakoś zaczynali.


 Wszystko wymaga czasu. także i w tym przypadku, metodą prób i błędów, można wyrobić w sobie odpowiednie nawyki, dzięki którym będzie łatwiej szaleć coraz bardziej, przy okazji robiąc coraz lepsze wrażenie. Mimo wszystko, warto pozostać sobą i czasem pozwolić sobie na bycie niedoskonałym. Nie da się wyglądać zawsze jak z obrazka, pomimo że niektórzy uporczywie próbują. Często widać na ulicy kobiety, które są po prostu przemalowane i wyglądają nieco karykaturalnie - właśnie dlatego, że chcą być idealne aż za bardzo. A to właśnie odrobina naturalności i niedoskonałości dodaje uroku.
 Podsumowując - warto pamiętać,  że pomimo, że moda może wydawać się droga, a tak na prawdę po prostu drogą jest, styl nic nie kosztuje. To, jak się połączy posiadane już ubrania i stworzy całkiem nowe stylizacje, zależy od Nas samych, od tego jak bardzo jesteśmy wprawieni w tym.  Gdy już wpadniemy w szał zakupów, warto staranniej przemyśleć swój wybór i, przede wszystkim, opanować sztukę łączenia rzeczy drogich z tanimi.
Zobacz także

6 komentarze

 1. Też tak myślę , ze za dobre ciuch trzeba dużo zapłacić, aby mieć satysfakcję, ze mam tą rzecz. Oczywiście trzeba znać umiar. Fajne stylizację.

  OdpowiedzUsuń
 2. zgadzam się z twoim zdaniem w 100 % : ) stylizacja jest super-zdecydowanie :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawie to wygląda, jednak wolałabym aby zdjęcia były większe ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. A tak swoją drogą.... Myślałeś o ścięciu włosów? :) Byłoby ciekawie... Sądzę, że nawet byłoby to na plus.

  OdpowiedzUsuń
 5. E tam, dobrze mu w takich :D Pozdrawiam !


  www.manala.pl

  OdpowiedzUsuń

Napisz co myślisz...