Zostań ikoną - to łatwiejsze niż myślisz. Wakacje z H&M.

By 18:36:00Trwa właśnie okres letniego wypoczynku oraz wielu wyjazdów. Podczas podróży widuje się czasem osoby, które wyróżniają się z tłumu. Gdyby się dokładnie przyjrzeć i przeanalizować w co są ubrane, okazałoby się, że wcale nie jest to nic wielkiego, ale jednak robi takie wrażenie, że samemu chciałoby się tak wyglądać.


 Z pewnością do wyglądania jak ikona, którą chciałoby się naśladować, nie jest niezbędne posiadanie idealnej sylwetki,
czy innych walorów, o których myślimy czasem w kategoriach blokujących nasze faktyczne możliwości. Osoby, które odpowiednio wybierają swoje stylizacje i dobrze się w nich czują, często całkowicie nieświadomie stają się osobami z których wyglądu czerpie się inspiracje.
 Zawsze kupuj z pasją - uważam, że sami czujemy co najlepiej do nas pasuje. Jedyne co zazwyczaj przeszkadza, to brak odwagi, aby zdecydować się na zakup danej rzeczy. Dokonując wyboru tego, co naprawdę nam się podoba, mamy szansę dokonać wyboru ponadczasowego, czyli takiego, do którego zapewne wrócimy i za kilka lat. Kiedyś spotkałem się z powiedzeniem, że powinniśmy kupować rzeczy o „dramatycznej wymowie”, bo są one jedyne w swoim rodzaju i na takie nie powinniśmy żałować pieniędzy.
 Podobnie jest ze stwierdzeniem, które na pewno słyszeliście: „ ale wiele osób już to ma”. To, że inni coś mają, nie znaczy, że w tym dobrze wyglądają. Może kupili to na siłę? Jeśli czujesz, że coś jest właśnie dla Ciebie - kupuj! Okres wakacji jest idealnym momentem na coś ekstrawaganckiego. Jeżeli jesteś w innym rejonie świata, możesz zdecydować się na oryginalny egzotyczny dodatek. Wracając do kraju możesz być pewnym, że nikt czegoś takiego nie posiada. Właśnie dlatego osoby, które wiele podróżują, znają wiele kultur i nie boją się eksperymentować - zawsze mają coś, co przyciąga uwagę. Nawet jeżeli dobrze nie wyglądają, to i tak bywają postrzegane jako ikony - bo mają to coś, coś czego nie znamy, co zaskakuje i jest inne.Skromne osoby, które nie umieją się przełamać w kontaktach międzyludzkich, a założą bardzo rzucające się w oczy ubrania, mogą być postrzegane przez nieznajomych jako odważne, śmiałe. 
 Do wyglądania całkowicie inaczej nie potrzeba tysięcy, czy tez milionów. Markowe ubranie nie uczyni nikogo wyjątkowym. Jak pisałem w poprzednich postach, moc dodatków czy też przemyślany dobór garderoby może zdziałać cuda. Szukaj inspiracji dla siebie i jeżeli tylko czujesz, że jest to coś o czym marzyłeś, nie zastanawiaj się - po prostu zrób z siebie ikonę, na którą patrzysz po drugiej stronie ekranu :)Zobacz także

5 komentarze

 1. Zgadzam się. Powoli zaczynam rozumieć o co w tym chodzi i co raz bardziej mi się to podoba.www.alekuk.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie wiem o co ci chodzi. Sam zmagałam się z problemem nie akceptacji siebie, jednak to juz przeszłość.
  Zapraszam do siebie
  www.my-life-as-skoczi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Może bardziej te okulary by ci pasowały, gdybyś zmienił swój wyraz twarzy? Na każdym zdjęciu wyglądasz jak srający kot.

  OdpowiedzUsuń
 4. Człowieku, piszesz o "ikonach" jakbyś sam nią był, a na każdym zdjęciu ja widzę minę zbitego psa XD Najpierw ogarnij pozowanie ;P
  drewniany-most.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. "Kupować z pasją" - to według mnie jest klucz. Pozdrawiam z Zielonej Brygady :)

  OdpowiedzUsuń

Napisz co myślisz...