Kolor w twoim stylu - dobierz go odpowiednio i wyglądaj jak najlepiej

By 15:29:00


 Oczywistym jest, że nie do każdej osoby pasuje taki sam kolor. Moda na jakiś kolor wcale nie oznacza, że jesteśmy zmuszeni aby go nosić. Niejednokrotnie na ulicach widać było fale modowe na różne odcienie. Kiedy panowały fiolety mogliśmy zauważyć młodych i starszych, każdy miał coś w tym kolorze bez względu na to, czy był to "jego" kolor, czy 
nie. (Polub nowy fanpage na facebook -->TUTAJ )
Dzisiejsze czasy są kolorowe. Moda bardzo szybko przemija, ale za każdym razem wraca się do bazowych kolorów, takich jak biel, czerń, brąz czy granat. Jednak trudne jest, aby nasz styl opierał się głownie na jednym lub wielu bazowych kolorach, które ktoś lub my sami sobie wybierzemy. Nawet jeśli ubieramy się klasycznie, warto wprowadzić jakikolwiek żywy odcień, dodający charakteru naszej stylizacji.
 Czerń.

Każdy ma coś czarnego - to chyba najpopularniejszy kolor ubrań, jaki jest wybierany. Czarny wyszczupla i kamufluje nasze niedoskonałości. Idealnie wpisuje się jako odcień ubioru na rożne sytuacje, takie jak wyjście na miasto lub oficjalne spotkanie. Kolor ten posiada jednak wadę - tak jak cieszymy się z jego pięknej głębi, tak szybko orientujemy się jak kolor ten szarzeje. W takim przypadku warto zwrócić uwagę czy nasze czarne (a teraz szare) spodnie nadal komponują się tak samo swietnie jak na początku. Czerń można połączyć dosłownie z każdym kolorem i dlatego rownież każdy w niej wyglada dobrze. Na tym polega jej fenomen.

(Polub nowy fanpage na facebook -->TUTAJ )

 Biel.

Większości z nas kojarzy się z elegancją. Podobnie jak kolor czarny, jest bardzo uniwersalna, jednak nie każdemu pasuje. Osoby z bardzo jasną karnacją nie bedą zbyt dobrze wyglądać w bieli. Tak samo jak czarny nas wyszczupla, kolor biały jest już mniej przyjemny w tej kwestii. Jednak gdy połączymy oba te kolory, możemy stworzyć optyczną magię.

 Żywe kolory.

W ich przypadku powinniśmy starać się operować takim kolorem, jaki odpowiada naszej karnacji, barwie oczu, czy włosów. To, że nie pasuje nam np. czerwony, nie znaczy że nie możemy w ogóle go nosić. Powinniśmy używać go bardziej w dodatkach i mniejszych częściach naszego ubioru. Czerwony dodatek przy twarzy, która sie rumieni nigdy nie będzie dobrym wyborem. Przenieśmy ten kolor niżej. Nie powinniśmy eliminować całkowicie konkretnego koloru, tylko umieścić go we właściwym miejscu.

 Kolory należy również dobierać do temperamentu. Osoby o żywym temperamencie, korzystając z ostrych i żywych kolorów, podkreślają swoją energię, co dla innych może być trudne do zniesienia. Idąc na imprezę, czy wychodząc na scenę możemy taki zabieg zastosować, natomiast wybierając się na eleganckie przyjęcie, rozmowę o pracę, czy niezobowiązujące spotkanie towarzyskie warto wybrać kolory spokojne. Złagodzenie odbioru "gorącego" temperamentu kolorystyką ubioru może poprawić atmosferę wokół nas i sprawić, że otoczenie nie będzie reagować nerwowo. Osoby o temperamencie spokojnym i wyważonym, aby naturalnie nie wtapiać się w tło i być zauważone przez otoczenie, powinny wybierać akcenty kolorystyczne w żywych i intensywnych barwach. Inaczej nikt nie zapamięta, że w ogóle były w towarzystwie.


Wbrew pozorom, dobór kolorów w ubiorze zależy od bardzo wielu czynników - temperamentu, okazji, mody, typu fizycznego, figury itd. Opieranie się wyłącznie na trendach i modzie może nas zaprowadzić w ślepy zaułek.


(Polub nowy fanpage na facebook -->TUTAJ )


Zobacz także

2 komentarze

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń

Napisz co myślisz...