Moda jako inwestycja - zyskuj kupując w przemyślany sposób i bądź sobą.

By 18:39:00

 Jeżeli planujemy zakupić coś, w czym zamierzamy chodzić przez długi okres, nie warto stawiać na rzeczy modne, warto postawić na klasykę. Klasyka nigdy nie wychodzi z mody i możemy mieć pewność, że za kilka lat również założymy daną rzecz. Takie myślenie powinno być podstawą decyzji podczas zakupów, na które zamierzamy wydać więcej pieniędzy - zainwestować. Ubrania to taki sam wydatek każdego człowieka jak płacenie rachunków. Skoro możemy oszczędzać w takich sprawach, dlaczego nie poczynić inwestycji oraz oszczędności w odpowiednim podejmowaniu decyzji podczas odzieżowych zakupów?
Jak znaleźć złoty środek podczas podejmowania takich decyzji? Jak nie wydać wszystkich pieniędzy na super modną rzecz, która posłuży nam jeden sezon? Przede wszystkim skupmy się na tym, że klasyka zawsze wygra, a ta dobrej jakości, za którą zapłacimy więcej, będzie gwarantem wizerunkowego sukcesu.

Klasyczne ubrania będą służyć nam długie lata, jednak nie zawsze będą nas wyrażać. Za każdym razem musimy nadać osobowość naszemu wizerunkowi, a to już kwestia trendu - co dołożymy do naszej klasyki. Jeśli coś jest zgodne z trendem, a może szybko nie być, nie oznacza, że będziemy zmuszeni zrezygnować z danej rzeczy. Musimy dokonać mądrego zakupu na podstawie chociażby neutralnego koloru, który nigdy z mody nie wyjdzie i dana rzeczy posłuży nam znacznie dłużej. Poza kolorem to również krój lub fason.

 Przy wyborze powinniśmy kierować się klasycznymi materiałami / tkaninami. Chodzi o ich fakturę, grubość oraz jakość. Delikatne materiały bardzo szybko się zużyją i nie posłużą zbyt długo.

Kolejny raz zwrócę uwagę na BAZĘ.  Dobra baza wcale nie musi być droga, a nawet nie powinna być. Z bazy korzystamy praktycznie każdego dnia - czy zainwestujemy w nią więcej pieniędzy czy mniej, ona i tak będzie zużywać się znacznie szybciej od innych ubrań. Jeśli kupimy coś tańszego do naszej bazy, niekoniecznie musi być to słabej jakości. Bardzo często w sieciówkach można znaleźć rzeczy dobrej jakości, jednak musimy się o to trochę bardziej postarać - czytając metki i zagłębiając się w otchłań sklepu.

 Najważniejszą kwestią jest to, aby nie dokonywać zakupów pod wpływem impulsu - złego humoru, euforii i innych stanów, które prowadzą do bezmyślnych decyzji. Każdy zakup powinien być przemyślany, szczególnie ten, na który wydamy więcej pieniędzy. Nawet jeżeli kupujemy koszulkę za 20zł w sieciówce, a nie będziemy z niej korzystać, to i tak jest to strata w postaci bałaganu niepotrzebnych rzeczy w szafie i niepotrzebne odchudzenie portfela. Warto także pamiętać, aby w każdym wyborze, nawet najbardziej podstawowym, kierować się zasadą wyrażania siebie - wybierać to, co będzie dla Nas charakterystyczne i być w zgodzie z samym sobą.


Zobacz także

0 komentarze

Napisz co myślisz...