Niezbędnik Twojego stylu - Jak ubrać się odpowiednio do sytuacji i nie stać się ofiarą mody.

By 17:53:00Dostosowanie stroju do okoliczności, w jakich się znajdujemy, wydaje się być dość oczywistą sprawą. Jednak, czy zawsze jest tak łatwo, i do tego ładnie? To, że jesteśmy zobowiązani w danej chwili do wyboru takiego stroju, a nie innego, wcale nie oznacza, że musimy zrezygnować z własnego stylu i własnej kreatywności. Bez względu na okazję, twój strój zawsze powinien być przedłużeniem twojego stylu, jaki na co dzień cię charakteryzuje. Wszystkie ubrania powinny leżeć na Tobie naturalnie, całkowicie z tobą współgrać. Nie powinny cię ani przytłaczać, ani ograniczać.Zawsze jednak trzeba pamiętać, że dopóki nie będziemy dobrze czuli się w danym ubraniu, nie będziemy w nim ładnie wyglądać. Niestety, bardzo często się zdarza, że za wszelką cenę chcemy wyglądać modnie. Ale czy modnie oznacza ładnie? Pokazanie własnego stylu jest naprawdę łatwe. W niektórych przypadkach, gdy na przykład mamy mało czasu, lepiej wybrać strój, który się sprawdzał już wcześniej i jesteśmy pewni, że czujemy się w nim sobą – po prostu pójść ścieżką, która została już przetarta.
Różne elementy naszego życia, takie jak: praca, studia, konkretne sytuacje, miejsce, czas, ale także ludzie, wyznaczają nam pewne ograniczenia. Wymagają od nas dostosowania się nawet z tym, jak się ubieramy.  To dokąd, po co i z kim idziemy narzuca na nas pewne reguły.Strój wizytowy - właśnie przy tej formie możemy najbardziej popuścić wodze fantazji. Ze względu na to, że na imprezie zazwyczaj nasz wygląd podlega bardziej intensywnej obserwacji i ocenie niż na co dzień, to świetny czas na skorzystanie z możliwości stworzenia swojego wizerunku od nowa. Warto jednak w takich sytuacjach zwracać uwagę na motyw przewodni.
Strój koktajlowy - nie różni się zbytnio od stroju wizytowego, lecz jest znacznie luźniejszy. Możesz założyć wtedy coś mniej
zobowiązującego, ale bez przesady.

Strój casual - czyli po prostu strój dowolny – codzienny. Nie obowiązują w nim żadne konkretne zasady. Załóż to, na co masz ochotę -wyraź siebie jak tylko chcesz.Jak w tym wszystkim nie zostać ofiarą mody?    Kiedy widzę kogoś ubranego w największy i najdroższy hit danego sezonu, na pewno nie czuję podziwu dla niego, a raczej wprost przeciwnie – szkoda mi takiej osoby. Właśnie czyjaś kieszeń zbiedniała o kilka tysięcy tylko po to, żeby wyglądał jak milion dolarów. Nie rozumiem fenomenu takich zachowań. Bardziej traktuję to jak akt desperacji, niż przejaw zdrowego rozsądku. Tyczy się to nie tylko ubrań za kilka tysięcy, ale także znacznie tańszych, kiedy zaczyna się lecieć na ilość, a nie jakość. Kiedy potrzeba posiadania wszystkiego co nowe i modne staje się ważniejsza niż faktyczne zapotrzebowanie na ubrania - zostaje się ofiarą. Często się tak właśnie dzieje, gdy poszukuje się upragnionej rzeczy, a po drodze kupuje się wszystkie podobne.


Niestety, nigdy nie ma pewności, że kosztowna próba wyróżnienia się z tłumu będzie miała taki efekt, o jaki w rzeczywistości chodziło.
Nawet w najzwyklejszych ubraniach można wyglądać całkowicie wyjątkowo, tyko trzeba wiedzieć kim się chce być, jaki mieć styl, jaki efekt chce się osiągnąć. Zawsze warto się kierować w doborze garderoby jakością, użytecznością,wyjątkowością i dobrym stylem.buty , t-shirt, spodnie x bershkaZobacz także

1 komentarze

  1. Człowieku, popracuj nad mimiką na zdjęciach. Na każdym wyglądasz jak zbity pies... a nie jak osoba, która powinna pisać, czy wypowiadać się o modzie.
    A tekst...? To takie trochę lanie wody szczerze mówiąc. Jakieś konkretne przykłady odnośnie tego co można włożyć, a czego należałoby unikać by się przydało...

    OdpowiedzUsuń

Napisz co myślisz...