Dlaczego nic do siebie nie pasuje? Czyli jak stworzyć odpowiednią bazę w swoim stylu.

By 14:26:00


Czym jest tak zwana baza? Dla każdego może to być coś innego. Dla mnie są to odpowiednie spodnie – najczęściej czarne, bądź po prostu w ciemnym odcieniu. Dla kogoś innego mogą być to buty, czy ciemny top.  Najczęściej są to rzeczy, które nosimy często, a nawet non stop. Czasem zdarza się, że rzeczy, które traktuję jako bazę, kupuję w kilku sztukach/parach.


Bazowymi ubraniami określamy najczęściej klasyczne modele ubrań w neutralnych kolorach. Stanowią one bowiem idealne tło dla reszty rzeczy, które niekoniecznie zakładamy już tak często. Ubrania, które traktujemy właśnie jako bazowe, muszą być obowiązkowo w każdej szafie, bo właśnie w nich czujemy się najpewniej i najlepiej. Najczęściej po nie sięgamy właśnie ze względu na ich użyteczność, a bez nich może zapanować swego rodzaju modowy chaos – że nic do siebie nie pasuje. Bazowe ubrania nie muszą być krzykiem mody – raczej nigdy nimi nie są. Odgrywają one rolę tła do naszego właściwego wyboru w postaci konkretnej stylizacji. Nasze tło nie powinno się zbytnio wyróżniać, najczęściej ma podstawowy krój i neutralny kolor - jak wspomniałem powyżej. Zazwyczaj nie potrzebujemy dużej ilość takich ubrań, gdyż poprzez swoją klasyczną formę, dostosowują się łatwo do całej reszty.


Dzięki docenieniu naszych podstawowych ubrań możemy zauważyć, że nie potrzebujemy co sezon wymiany i zakupienia ogromnej ilość ubrań, a tak naprawdę kilku rzeczy, które dopełnią naszą stylizację. Ważną kwestią jest, aby bazowych rzeczy nigdy nie kupować w internecie. Powód jest bardzo prosty - nigdy nie możemy ich zmierzyć, a nasze tło zawsze musi leżeć i pasować idealnie! Pomimo, że kwestia naszej bazy może wydawać się bardzo oczywista i łatwa, to, nietety, właśnie zazwyczaj przez jej brak dochodzi do naszych modowych nieporozumień. Z czasem docenisz to, że im więcej ubrań o klasycznym kroju w Twojej szafie, tym chętniej nosisz te bardziej wyróżniające się – oryginalne.  Wszystko dzięki temu, że masz odpowiednią klasyczną bazę. Dzięki tak prostemu zabiegowi, zaczniesz doceniać ubrania, które uważałeś za takie, których nigdy już nie założysz - bo wreszcie zaczną do siebie pasować.Najlepiej wydać więcej pieniędzy na samą bazę ubraniową, a raczej zainwestować w nią. Takie ubrania jak określiłem wyżej nosimy najczęściej. Muszą one być komfortowe w użyciu, wykonane z naturalnych tkanin, a nie sztucznych (np.: akrylowych czy poliestrowych). Jeśli ubrania bazowe będą wysokiej jakości, napewno posłużą nam dłużej i z biegiem czasu na nich zaoszczędzimy. W momencie gdy zrozumiesz istotę takiego myślenia, jak ważna jest podstawa ubraniowa, automatycznie nie będziesz potrzebować kupowania kilku podobnych rzeczy do siebie. I kupowania niesamowitej ilości niepotrzebnych (jak się okaże) rzeczy.

  


Zobacz także

0 komentarze

Napisz co myślisz...