Jak odnaleźć i stworzyć swój własny styl w trzech krokach ••• zimowa krata h&m

By 17:10:00W dzisiejszym poście na sobie mam sweter w czarno-białą kratę, jeansowe spodnie - skinny, oraz botki, które prezentowałem już wcześniej. Zgodnie z tytułem postu, postawiłem pytanie: jak można prosto odnaleźć swój styl, jak go stworzyć? Własny styl daje wiele pewności siebie, ale również możemy nim wyrazić całych siebie w różnych okolicznościach. Bez względu na otoczenie i potrzebę, w każdej stylizacji, casual czy street,  jesteśmy w stanie wkomponować coś swojego i charakterystycznego dla Nas - coś, co bez wątpienia sprawi, że będziemy mogli nazwać to naszym stylem. Istotną sprawą jest, aby być pewnym kierunku, w którym nasz styl ma podążać. Bez wątpienia możemy określić kilka kroków, dzięki którym ułatwimy sobie cała sprawę.

1
Musisz określić co tak naprawdę wiesz o sobie, oraz przeanalizować dokładnie jak wygląda Twój dzień. Czasem wychodzisz rano z domu, potem od razu jesteś umówiony/a ze znajomymi - już wiesz że Twoja stylizacja danego dnia nie może być skupiona tylko na pracy, ale również na późniejszych czynnościach. Według mnie w takich sytuacjach przede wszystkim trzeba skupić się na butach, bo to w nich będziemy czuli największa wygodę w dalszej części dnia, ale również to do butów dostosujemy dalszą stylizacje, w butach casual nie wybierzemy się np na koncert czy luźna imprezę ;). Cały strój powinien współgrać z Naszym stylem życia.


2
W momencie gdy już określimy swoje kryteria życia, musimy zająć się naszym ciałem. Zdać sobie sprawę jaką mamy sylwetkę i w takiej sytuacji być szczerym przed samym sobą, co tak naprawdę wyjdzie nam na dobre. Idąc tokiem myślenia że w mniejszym będziemy wyglądać szczuplej? - Musimy zabić ten stereotyp raz na zawsze. Nie zawsze leży wina że źle dobraliśmy ubranie, ale również leży ona po stronie projektanta - ubranie źle skrojone. Niestety nie da określić się konkretnie w czym dobrze będziemy wyglądać, najważniejsza jest świadomość i przede wszystkim próbowanie - mierzenie, dobieranie. 


3
W kolejnym kroku przyszedł czas, na określenie co chcemy wyrazić swoją stylizacją - wyglądem i ubraniem. Na pewno zależy to od wieku i pełnionej funkcji, a może również od rangi społecznej. Nastolatkowie - buntownicy wyrażą się zdecydowanie inaczej niż studenci czy osoby pracujące - wiadomo nigdy nie ma określonych reguł, jest to tylko w tym przypadku proste określenie i oddzielenie poszczególnych grup. Nasz styl może zmieniać się tak samo z dnia na dzień, jednego dnia chcemy być w koncertowym nie ładzie, następnego już elegancko wyglądającym człowiekiem. Wszystko zależy od Nas .


 Podsumowując najważniejszym aspektem jest to kim tak naprawdę chcemy być w naszej stylizacji, jak chcemy pokazać się otoczeniu, i jak chcemy być postrzegani. Najważniejszą rzeczą jest to że w całym tworzeniu stylizacji możemy mieć również dużo zabawy, możemy z dnia na dzień stać się kimś zupełnie innym, i zupełnie inaczej postrzeganym. Dzięki dobraniu wszystkim elementów w całość danego dnia możemy spełnić swoje marzenia aby na jeden dzień stać się gwiazdą :).
Ubraniem możemy wyrazić wszystko, każdy etap naszego życia i potrzeby z tym idące.

Zobacz także

0 komentarze

Napisz co myślisz...